Сергій Рубан: «Влада має провести масштабне тестування на коронавірус, а жителі свідомо залишатися вдома»

Голова Черкаської міської організації партії «Європейська Солідарність» Сергій Рубан відзначає, що через відсутність тестів в Україні немає реальної картини із захворюванням на коронавірус в країні та на Черкащині зокрема. Крім того, ані Черкаська ОДА, ані центральна влада навіть не думає та не має плану дій, щоб протестувати максимальну кількість жителів області.

«Це мають бути сотні тисяч протестованих людей, адже саме така стратегія дасть можливість стримати поширення коронавірусу та зменшити смертність. Натомість за звітами посадовців бачимо, що лише кількадесят тестів маємо на весь регіон. Ці тести підтверджують наявність коронавірусу лише на 5-7 день після інфікування, коли організм починає випрацьовувати антитіла. Станом на вчора експрес-тести зробили лише 21 особі з числа тих, кого госпіталізували. Населення області – 1,3 млн осіб, тести зробили 21 особі», – наголошує Сергій Рубан.

Україна потребує не швидких тестів, а ПЛР-тестів, які здатні визначати наявність коронавірусу в організмі на ранніх стадіях хвороби. Саме ними потрібно робити масштабне і масове тестування.

Сергій Рубан звернувся також до жителів міста Черкаси та області з прохання ретельно дотримуватися правил карантину:

«Зараз все залежить лише від вас самих. Суворо дотримуйтесь карантину, мінімум контактуйте з іншими людьми, навіть рідними, і залишайтеся вдома. Зміцнюйте імунітет».

До голови Черкаської ОДА Романа Боднара він звернувся з проханням відмовитись від 50-100-200 % премій, надбавок та інших стимулюючих виплат в ОДА, особливо в керівництві, і спрямувати ці кошти на медичну сферу. Також Сергій Рубан подякував медичними працівникам та працівникам ДСНС, поліції та інших служб, які щоденно тяжко працюють в умовах карантину.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*