Мистецтво з-за грат: Роман Сущенко презентував у Черкасах виставку малюнків створених під час російського ув’язнення

Напередодні у Чекасах відкрилась виставка журналіста, політв’язня Кремля та в.о. голови Черкаської територіальної організації партії “Європейська Солідарність” Романа Сущенка.

У російському ув’язнені Роман Сущенко пригадав свій талант з дитинства та знову почав малювати. За гратами єдиним засобом для цього була кулькова ручка та лушпиння цибулі, сок буряка, кетчуп, йод, зеленка та інші підручні засоби.

«Свою виставку я хочу присвятити землякам, бо сам родом з Черкас. Хочу віддячити всім, хто підтримував під час полону мене, мою родину, хто проводжав Батька в останню путь замість мене, хто писав мені листи. Водночас маю на меті привернути увагу щодо 135 ув’язнених в Росії та на тимчасово окупованих територіях нашої країни українців, які до сьогодні перебувають у тюрмах Кремля та закликати відвідувачів до написання листів-підтримки нашим громадянам”- розповів Роман Сущенко.

На виставку завітало чимало черкащан. Представники “Європейської Солідарності” теж побували на відкритті експозиції.


“Ця виставка має дуже важливу місію. Ця виставка, чудове нагадування нам усім про те, як важливо берегти нашу свободу та незалежність. Як важливо мати змогу жити у своїй країні, бачити свої рідних. Ми усі досить стурбовані долею ув’язнених українців. І ми, і чинна влада просто зобов’язані підтримати політичних в’язнів Кремля і зробити усе можливе, аби вони повернулися додому”, – зауважує голова Черкаської міської організації партії “Європейська Солідарність” Сергій Рубан.

Побачити роботи Роман Сущенка можливо до 4 жовтня у Художньому музеї.