Наш обов’язок – пам’ятати: команда “Європейської Солідарності” вшанувала пам’ять жертв Голодомору

28 листопада – особливий день для України, для всіх людей в Україні. У цей день вшановують пам’ять про одну з найбільших катастроф в українській історії, катастрофу голоду.

Ми ніколи не дізнаємося про те, якими були би світ й Україна, якби їх будували мільйони вбитих. Тому гірше за цей злочин може бути тільки його заперечення і забуття, тому що це шлях до повторення катастрофи. Маємо говорити, наголошувати про важливість пам’яті про геноцид проти українців через Голодомор, зауважив під час поминального заходу заступник керівника обласного штабу Віталій Коваль.

“Наш обов’язок пам’ятати трагедію минулого століття, яку сьогодні оплакують українці та увесь цивілізований світ. І це стане запорукою того, що ми ніколи не допустимо, аби трагедія повторилась. Я підтримую думку, що коли у вікні поряд зі свічкою лежить автомат, то це ніколи не станеться. Серед нас присутні ті хлопці, які ціною власного життя боронили нашу незалежність. Честь їм і хвала.
Вічна пам’ять всім, хто загинув за волю і незалежність за право жити і вірити в Бога на своїй землі, хто був замордований, хто був винищення голодом”, – каже заступник керівника обласного штабу Віталій Коваль.

Представники фракції, депутати обласної, міської та районної рад, представники Молодіжного та Жіночого крила “Європейської Солідарності ” запалили свічку пам’яті та вшанували загиблих. Тож закликаємо сьогодні о 16 годині запалити свічку на своєму підвіконні як символ пам’яті.

Нагадаємо, що у листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.

Ми пам’ятаємо!