Ірина Геращенко подарувала унікальне зібрання дитячих книг санаторній школі у Черкасах

Унікальна колекція дитячих книг, яку зібрала народна депутатка від “Європейської Солідарності” Ірина Геращенко стала подарунком для вихованців Черкаської санаторної школи перед прийдешніми Різдвяними і Новорічними святами.

Подарунок комунальному закладу передав Роман Сущенко.

“Переконаний, що розмаїття авторів, мов, барв та знань, які насичують цю колекцію, подарує обдарованим та красивим дітлахам нові сенси, вмотивує їх на цікаві рішення і знайде відгук у кожному дитячому та й дорослому серці, яке б’ється у стінах цього унікального навчального закладу,”- зауважив Роман Сущенко.

Директорка школи Людмила Шарапа люб’язно розповіла про унікальний педагогічний та медичний колектив, здобутки і перемоги вихованців, про методики навчання та лікування маленьких українців з вадами опорно-рухової системи. Під час екскурсії охоче спілкувалися з дітьми та вчителями, ознайомилися з обладнанням навчальних класів, спеціальних кабінетів, спортзалу, басейну та процедурними приміщеннями. Уміло та ефективно організовані різні простори навчального закладу, зручно та безпечно.

Станом на 01.12.2020 у санаторній школі навчається 577 вихованців, з них: 476 дітей має І-й ступінь, 73 – ІІ-й ступінь, 5 – ІІІ-й ступінь сколіотичного захворювання. У тому числі серед них є категорії дітей, а саме: 5 дітей-сиріт під опікою, 27 дітей з інвалідністю, 9 дітей-чорнобильців, 29 дітей з багатодітних сімей, 18 дітей-напівсирот, 27 дітей, учасників АТО. У школі працює 205 працівників, з них 105 педагогів, 25 медичних працівників, 77 – фахівців, службовців, робітників.

Навчання дітей в школі – інтернаті проводиться за Типовими освітніми програми для загальноосвітніх шкіл. Додатково в розклад занять внесено уроки лікувальної фізкультури 3 рази на тиждень, уроки лікувального плавання 2 рази на тиждень. В навчальному корпусі розміщено 30 класних кімнат, також кабінети фізики, природничих дисциплін, математики, історії, географії, української мови і літератури, іноземної мови, майстерні, кабінет-музей народознавства, кабінет інтерактивних методів навчання, 2 кабінети інформатики, 2 лінгафонних кабінети. Є велика бібліотека з читальною залою. На базі школи працюють 14 гуртків, з них: 10 – шкільних, 4 – з КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми ЧОР». Навчальний заклад працює на основі положень концепції розвитку під назвою «Школа гармонії, добра і здоров’я».

Організація освітнього процесу в санаторній школі для дітей, хворих на сколіоз, передбачає проведення уроків (занять) і виконання домашніх завдань з дотриманням ортопедичного режиму за призначенням лікаря. Для цього навчальні приміщення забезпечені спеціальними меблями для розвантаження хребта (динамічні парти, підгрудники тощо). На всіх етапах освітнього процесу педагогічні працівники організовують виконання особистого ортопедичного режиму. Години лікувальної фізичної культури та плавання чергуються в розкладі уроків (занять). Заняття з лікувальної фізичної культури та плавання проводяться понад 3 рази на тиждень. Кожній дитині лікарем-ортопедом або фізіотерапевтом призначається комплекс процедур.
Діти 5 разів на день харчуються. Школа забезпечується продуктами з підвищеним вмістом білкових вітамінізованих продуктів.
Учні школи є переможцями та лауреатами міських, обласних, Всеукраїнських конкурсів. Багато уваги колектив школи приділяє національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління.

Водночас, головною проблемою наразі залишається невизначеність про подальшу роботу санаторних шкіл.

Закриття закладу призведе до масового неконтрольованого зростання сколіотичних захворювань, які сьогодні лишаються невиліковними, небезпечні раптовими загостренням. Майже 70% дітей, хворих на сколіоз, які перебувають на лікуванні в санаторній школі мають супутню патологію.

“Європейська Солідарність” закликає усіх небайдужих стати на захист навчальних закладів такого типу.