Депутати Черкаської обласної ради звернулися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України

Звернення депутатів Черкаської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розширення переліку джерел доходів районних бюджетів

В результаті реалізації адміністративно-територіальної реформи в області з 2021 року замість 20 існуватиме 4 укрупнені райони.

Змінами, внесеними до Бюджетного кодексу України Законом України від 17.09.2020 № 907-IX (стаття 641), визначено перелік джерел доходів районних бюджетів, який не забезпечує навіть мінімального ресурсу для функціонування органів місцевого самоврядування районного рівня.
Для порівняння, у 2020 році в цілому по області видатки на функціонування органів місцевого самоврядування районного рівня були передбачені у сумі 60 млн грн, або в середньому по 3 млн грн на 1 районну раду.

Відповідно до зазначених законодавчих змін на 2021 рік доходи загального фонду визначені, наприклад у Черкаському та Золотоніському районних бюджетах на рівні близько 100 тис грн, у Звенигородському та Уманському районах їх обсяг становить 85 та 60 тис грн відповідно.
Зазначений бюджетний ресурс унеможливлює виконання районною радою законодавчо визначених повноважень.

Тому, з метою забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування районного рівня депутатська група “Європейської Солідарності” у Черкаській облраді запропонувала розширити перелік джерел доходів районних бюджетів, надавши відповідну субвенцію з Державного бюджету України.

Черкаська обласна рада підтримала рішення на позачерговій сесії 24 грудня 2020 року 50-ма голосами.