Черкащина має стояти на чолі процесів поширення і розвитку мовної політики, – Віталій Коваль

Депутати від фракції «Європейської Солідарності» у облраді запропонували розробити та подати на розгляд обласної ради комплексну програму розвитку і функціонування української мови на Черкащині.

Під час засідання профільної комісії обласної ради, схвалено реалізацію Програми підтримки української мови на 2017-2020 роки, левову частку якої реалізовано у сфері освіти. Про це повідомив голова фракції Віталій Коваль на свой сторінці у Фейсбук.

“Ми розуміємо, що питання розвитку і популяризації мови актуальне і має бути відображене в багатьох сферах, зокрема у сфері послуг. Тому, за пропозицією депутатів “Європейської Солідарності”, комісія вирішила звернутись до обласної адміністрації щодо розробки Комплексної програми функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя. Переконаний, депутатський корпус підтримає звернення під час найближчого пленарного засідання”, – зауважив голова фракції Віталій Коваль. Черкащина, очевидно, має стояти на чолі процесів поширення і розвитку мовної політики, додав голова фракції.Тому депутати обласної ради фракції «Європейська Солідарність» запропонували розробити нову, комплексну програму. В основу такої програми мають бути закладені положення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», Указу Президента №156/2018 «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України», Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2019 р. № 596-р «Про схвалення Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава».

Така програма має відповідати основним цілям:
– вільне володіння населенням українською мовою;
– використання української мови в усіх сферах суспільного життя;
– формування цілісного інформаційно – культурного простору.