Вимагаємо повторних виборів у 87 і 50 окрузі, – заявила фракція партії “Європейська Солідарність” на сесії міської ради

Депутати Черкаської міської ради підтримали звернення фракції «Європейська Солідарність» до Президента України, СБУ, ЦВК та Верховної Ради України з вимогою визнати недійсними вибори на ОВО 50 та 87 та провести повторні вибори.

В Україні відбувається безпрецедентний наступ на основні інститути свободи та демократії, про що яскраво свідчать вибори народних депутатів на ОВО №50 та №87.Вперше за багато років держава не здатна не лише забезпечити та гарантувати вільне волевиявлення громадян під час виборів, але й ганебно та зухвало стає учасником фальсифікацій результатів, заплющує очі на просування у парламентське крісло відвертого колабораціоніста та злочинця.

Неможливо збагнути, як на сьомому році російсько-української війни особа, звинувачена у насильницькому поваленні конституційного ладу в державі, особа, яка знаходиться під санкціями США та більшості демократичних країн через загрозу миру, суверенітету та територіальній цілісності України, допускається до участі у виборчому процесіна ОВО №50.Сьогодні Сергій Аксьонов може сісти у крісло законодавця та відкрито і неприховано з найвищої парламентської трибуни просувати злочинний антидержавний наратив, агітувати за «рускій мір».На 87-у окрузі провладна політична сила не погребувала найбруднішими методами: залякування опонентів, погрози, затягування підрахунку голосів, тиск на членів комісій, використання спецпідрозділів СБУ.

Уся країна спостерігала, як понад тиждень влада Зеленського не змогла забезпечити перерахунок голосів по одному бюлетеню та встановлення волевиявлення громадян. Застосування адмінресурсу, як і підкуп виборців – це замах на демократію, на підвалини конституційного ладу України.

Водночас – це загроза узурпації влади і повернення до часів Януковича. Якби попередники Зеленського так чинили на виборах, він особисто ніколи б не став президентом.Водночас ми бачимо ескалацію на фронті,стягування військ противника до наших кордонів і усвідомлюємо, що Російська Федерація не зупиниться у своїх імперських амбіціях. Сценарій агресора відомий: послабити державу зсередини, щоб посилити свій вплив та контроль занашою країною.Ми не можемо спостерігати за поверненням свавілля часів Януковича і його методів. Ми не будемо бездіяльно спостерігати, як відбувається замах на демократію в Україні під час підготовки нападу на нашу країну.


Політична партія «Європейська Солідарність» та депутати Черкаської міської ради заявили рішучу незгоду з нехтуванням закону, демократичних традицій і цінностей під час виборчого процесу на ОВО №50 та №87 та вимагає визнати вибори на цих одномандатних виборчих округах недійсними.Закликаємо ОБСЄ спрямувати на ці вибори спостерігачів, аби зробити неможливим повторення ганебних практик, якими відзначились нинішні вибори.

Звертаємося до українських демократичних сил, політичних партій і громадських організацій об’єднати зусилля для недопущення фальсифікації виборів, позбавлення громадян права на вибір, захисту української демократії. За це звернення проголосували депутати всіх фракцій Черкаської міської ради, окрім фракції «Слуга народу».