Депутати фракції «Європейська Солідарність» відстояли 2 мільйони гривень субвенції для освітян Черкас, – Сергій Кудактін.

Депутати фракції «Європейська Солідарність» у Черкаській міській ралі домоглися спрямування залишків освітньої субвенції виключно за їхнім цільовим призначенням – на заробітну плату з нарахуваннями педагогічному персонал.

Кошти цієї субвенції мають бути спрямовані на виплату педагогам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, оплату заміни тимчасово відсутніх учителів у зв’язку з хворобою, виплату надбавки за престижність педагогічної праці, оплату праці асистентів вчителів з учнями з особливо освітніми потребами в інклюзивному класі, виплату допомоги працівникам у разі важкого захворювання та необхідності оперативного лікування та інші передбачені законодавством виплати.

Проти цього рішення виступали деякі депутати Черкаської міської ради пропонуючи спрямувати освітню субвенцію в резервний фонд бюджету, таким чином позбавивши освітян належних їм виплат.

«Європейська Солідарність» й надалі буде відстоювати права та гідний рівень оплати праці для педагогів міста Черкаси.

Довідково: загальному обсяг освітньої субвенції, доведений Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР для оплати праці педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти становить 453 426.2 тис грн.

Додаткова потреба в коштах освітньої субвенції для закладів загальної середньої освіти становить 18 016.9 тис грн (бюджетний запит на 2021 рік КПКВК 0611031).