“Європейська Солідарність” у Тальному підтримала перенесення пам’ятника Дубковецькому

Депутати Тальнівської міської ради ухвалили рішення перенести бюст двічі героя Соціалістичної Праці, члена ЦК КПУ Ф.І. Дубковецького зі скверу у Тальному на кладовище. Із 23 присутніх депутатів «за» проголосувало 18. 5 – «утрималося» та 1 – «проти». Депутати від фракції “Європейська Солідарність” Микола Гурбич, Тетяна Геращенкова, Віталій Напюк підтримали рішення.  

Нагадаємо, що у грудні минулого року після звернення громадян до Інституту Національної пам’яті, звідти надійшла рекомендація пам’ятник демонтувати.
Та на сесії 21 грудня депутати, незважаючи на закон про декомунізацію, вирішили зберегти пам’ятку у центрі міста. 

У лютому 2021 року прокуратурою Черкаської області було відкрито провадження за статтею 436-1 ч.2 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) через дане рішення міської ради.

Після повторного звернення Інституту Національної пам’яті до міської ради щодо обов’язковості демонтажу пам’ятника комуністичному діячев питання знайшло вирішення – погруддя перенесуть на цвинтар у Здобуток, який свого часу заснував Дубковецький.

Для його перенесення та улагодження всіх фінансових розпоряджень потрібно 3 місяці, повідомили на сесії.