Ірина Геращенко про утворення Слов’янської ВЦА: Зеленський відмовляє українцям у виборах на звільнених землях, і обіцяє – на окупованих

Зеленський розширив кількість населених пунктів на Донбасі, де влада буде призначатися з Києва, а не обиратися на місцях, – про це у Facebook пише співголова фракції «Європейська Солідарність», Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях (2014—2019) Ірина Геращенко. Вона прокоментувала рішення Зеленського утворити Слов’янську міську військово-цивільну адміністрацію Краматорського району Донецької області.

«Своєрідний «подарунок» Краматорську і Слов’янську напередодні 7 річниці звільнення цих міст ЗСУ за часів Порошенка. Наша команда на відміну від Зеленського крок за кроком, метр за метром звільняла украінські території і забезпечила проведення там чесних виборів в 2014, 2015, 2009 роках. Зеленський пообіцяв швидкий мир, хизувався, що стабілізував безпеку і… скасував проведення місцевих виборів у 18 населених пунктах з міркувань безпеки. Логіку тут шукати марно», – пише Геращенко.

«При цьому два роки в рамках мінських груп представники Зеленського обговорюють вибори на окупованих територіях, а Єрмак обіцяв їх там провести ще в 2020. Тобто українцям на звільнених територіях у виборах відмовляють, а на окупованих – обіцяють», – констатує співголова фракції «Європейська Солідарність».

«У Краматорську і Слов’янську в 2020 відбулося голосування, й зараз це відвертий плювок на вибір людей. Я висловлюю своє обурення подібною «реінтеграцією», розцінюю ці дії Банкової як наступ на децентралізацію, посилення впливу на регіональну владу, розбудову диктатури, а не демократії, відверту маніпуляцію виборчим правом, сегрегацію українців за місцем проживання», – наголошує Ірина Геращенко.

«Слов’янськ і Краматорськ – це тил, міста, які знаходяться далеко від лінії фронту, й немає жодної підстави так чинити», – переконана Геращенко.