Для того, щоб боротися з олігархами, потрібен не закон про деолігархізацію, а дії Антимонопольного комітету, – Сергій Кудактін

Сьогодні на сесії Черкаської міської ради “слуги” звернулися до депутатського корпусу із закликом підтримати ганебний законопроек 5599 щодо деолігархізаціі.Цей закон віддаляє українську правову систему від європейської і від здорового глузду.

Цим законом “слуги” борються з опонентами та хочуть взяти повний контроль над ЗМІ. Про це заявив голова фракції “Європейська Солідарність” Сергій Кудактін під час засідання.Як можна пов’язувати олігархат із володінням ЗМІ? За такими критеріями Дональд Трамп не зміг би балотуватися в президенти Америки. Тому що він багата людина, він мав вплив на політичне життя. Джефф Безос власник Amazon також є власником видавничого дому The Washington Post, він також є олігархом за цим законопроектом. Проти нього теж повинні були бути санкції, – пояснює Кудактін.Боротьба з олігархами ведеться одним способ уже сторіччя. Який президент Зеленський може дуже легко зробити – це Антимонопольний комітет. І я б з набагато більшим задоволенням почув би ваше звернення щодо врегулювання роботи антимонопольного комітету, – звернувся до “слуг” голова фракції.

Нагадаємо, саме Порошенко першим кинув виклик олігархату. Найбільш яскравою сторінкою справжньої деолігархізації в історії України стала націоналізація Приватбанку, зміна менеджера Укрнафти та злам схем у енергетиці, на яких наживалися олігархи Коломойський та Ахметов.

Для початку реального приборкання українських олігархів не обов’язково писати новий окремий закон. Можна почати з ухвалення законопроектів, які посилюють антимонопольне законодавство, боротьбу з корупцією та незаконним лобізмом, які забезпечують прозорість власності в медіа.