Сергій Кудактін: ціни на газ сягнули рекордної позначки – 15 грн/м3

Напевно чи не кожного українця жахають ціни за оплату газопостачання. Фракцію “Європейська солідарність” у Черкаській міській раді неабияк розлючують пусті обіцянки Президента України Володимира Зеленського, удвічі зменшити тарифи, які він дав ще в 2019 році. Адже 1 червня, за даними «Української енергетичної біржі», ціни на газ перевищили позначку в 15 000 гривень за 1 000 кубометрів. За день до цього середньозважена ціна була на рівні 13 400 грн. Ви тільки уявіть, за день вартість газу зросла більше ніж на 1 500 гривень!!!

Зростання цін на газ є одним із найбільших розчарувань виборців, адже соціологи попереджали, що очікування зниження цін на газ було основним серед виборців Зеленського.

Це відбувається через руйнування системи субсидій – систему, що створена за Порошенка. Цього року вперше уряд Зеленського вирішив перевірити субсидіантів, примусивши їх принести всі підтверджуючі документи. Але хоч документи і було зібрано, з травня виплата субсидій не відновлена досі.

Прихована причина затримки субсидій – невиконання бюджету, який був затверджений із не реалістичними доходами, які наразі неможливо зібрати. У цій ситуації виграють лише олігархи, зокрема Дмитро Фірташ, який контролює більшість газорозподільчих систем облгазів.