Депутати ЧМР фракції “Європейська Солідарність” підтримали петицію містя щодо заміни сталевих скарифікатори на автоматичні акті-ланцети для забору крові у всіх медичних закладах міста

Я дуже радий, що нам вдалося позбавити болю (в прямому розумінні цього слова) маленьких містян. Історія банальна, сумна, але… (спойлер) зі щасливим фіналом. Пише на своїй сторінці у Фейсбук голова фракції “Європейська Соладірнсть” у місті Черкаси Сергій Кудактін.

“Сталевий скарифікатор – це ось це знаряддя катувань часів Радянського союзу, від якого уся прогресивна медицина світу відмовилась давно, а акті-ланцет – це сучасний його замінник, звичний для більшості медиків, та, як виявилося, не Черкас”,- пише Сергій Кудактін.Депутат вважає, що це важливо, адже йдеться про діток і здебільшого тих, які за станом здоров’я змушені часто здавати аналізи. Для них проста процедура перетворюється на жахіття.

Ось цим от «списом», як його називають самі медичні працівники, дитині завдають сильного болю, він травмує фалангу пальця, адже поріз значно глибший за необхідний для процедури. Уявіть палець дорослого чоловіка й пальчик двомісячного маляти – а розріз буде у обох однаковий. Додайте сюди стрес – дитина впадає в паніку щойно бачить голку в руках медсестри. Наприклад, мій син Ваня в свої 11 років досі боїться здавати кров із пальця. І це при тому, що з вени він взагалі не боїться. До слова, уже доведено, що стрес здатен змінити показники крові, отже – не 100% достовірний результат аналізу. Та й самій медсестрі щоразу наражатися на небезпеку бути травмованою і мати прямий контакт із кров’ю хворого – та ще розвага й лотерея… Ми маємо відмовитися від використання цього атавізму у державних медичних закладах Черкас. Тим паче є сучасна альтернатива – автоматичні ланцети, які не лякають дитину (бо голки не видно), а завдяки швидкості проколу й мінімальному розміру голки це ще й практично неболяче. А ціна питання: +\- 2 гривні!!! І місто їх знайде!