Ми маємо зберегти людей, бо вони їдуть чи в Європу, чи ще гірше – повертаються на тимчасово окуповані території, – Артур Герасимов

Напередодні відбулись публічні обговорення законопроєкту №11161, який створює механізм компенсації за пошкоджене чи знищене житло на тимчасово окупованих територіях та в зоні активних бойових дій.

Ініціатива «Європейської Солідарності» зібрала за одним столом представників влади і опозиції, разом з представниками громадськості з числа ВПО.

«Відсутність житла – це проблема номер один для внутрішньо переміщених осіб. Цей законопроєкт дає надію людям тут. Ми маємо зберегти людей, бо одна з найбільших проблем після війни – це депопуляція. Не буде людей , що ви будете тут робити?», – пояснив важливість законопроєкту співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов.

«Сьогодні для мене, як і для сотень тисяч людей з числа внутрішньо переміщених осіб немає соціально-економічних причин залишатись в Україні. Але ми тут, ми хочемо тут жити, навчатись, розвиватись, створювати бізнеси, народжувати дітей. Бо ми любимо Україну, тому Асоціація молодих ВПО хотіла допомогти створити механізм, щоб люди могли тут залишатися», – підкреслив голова Асоціації молодих ВПО Аркадій Петросян під час обговорення.

«Я вам відкрию страшну «таємницю» – західні партнери готові давати гроші на відновлення. За різними оцінками там близько трильйона гривень, тобто десь від 40 до 60 мільярдів доларів. Але партнери просять показати прозорі процедури використання цих коштів. Саме такі прозорі процедури щодо компенсації за зруйноване чи пошкоджене житло ми і пропонуємо в нашому законопроєкті», – підкреслив Артур Герасимов.

Обговорення організоване Асоціацією молодих ВПО, Асоціацією міст України та підтримано Міжнародним республіканським інститутом. Цей захід став важливим кроком на шляху до доопрацювання законопроєкту до другого читання, щоб врахувати якомога більше потреб і проблем внутрішньо переміщених осіб із житлом.